Uit en thuis met twee halfjes

De tweede dag van de nationale jeugdclubcompetitie zou een zware dag gaan worden. Alexander moest zich afmelden wegens ziekte en Noud werd als vervanger ingezet. Thomas schoof daardoor op naar bord 3 en zo ging het hele team zijn uiterste best doen om bordpunten te vergaren. De reis was deze keer voorspoediger voor allen, want behalve Justus' moeder Ingrid reed nu ook Mei Luk en kon er iets langer worden geslapen. We waren allemaal ruim op tijd en na een eerste (warme) drankje kon het team voltallig aan de slag tegen het kwartet van Chesscool uit het Kempenerland. Dat viel niet mee: Cor leed aan het 'Angstgegner-syndroom' in zijn partij tegen Derk Kouwenhoven. "Ik verlies altijd tegen hem," aldus onze eerstebordspeler. Dat is niet de juiste insteek, Cor. Resultaten uit het verleden zijn geen garantie voor de toekomst immers. Thomas en Noud verloren al vrij snel materiaal en speelden nog even door, hoewel de twee nullen die ze moesten incasseren niet meer een verrassing genoemd konden worden.

Alleen Justus groef zich in. Als altijd met zwart voorzichtig openend kwam hij langzaam beter en beter te staan. Op een bepaald moment leek het er zelfs op dat hij een winnende combinatie kon uitvoeren (zeker nog een moment om aan een analyse te onderwerpen als dat nog niet is gebeurd), maar er werd afgeruild en er restte een ongelijk lopereindspel. De kenners zagen een remise aankomen, maar Justus durfde het aan met een pionoffer nog een winstpoging te doen. Twee verbonden witte vrijpionnen kwamen nog een heel eind en een zwarte collega wandelde ook naar de overkant, maar alles bleek precies te kloppen en de vrede werd alsnog getekend. De partij had bijna vier uur geduurd en de volgende ronde lonkte al na een half uur.
 

  SHTV C1 (1351) KC Chesscool C1 (1712) ½-3½
1. Cor Kanters (1744) Derk Kouwenhoven (1871) 0-1
2. Justus van Klaveren (1499) Tyro Bekedam (1915) ½-½
3. Thomas Luk (1216) Vlad Omota (1638) 0-1
4. Noud van der Togt (945) Mark Honkoop (1423) 0-1

En ook die middagsessie beloofde een zware pot te worden. Het liep iets anders. Aan ons team lag het niet, want het viertal viel aan waar ze maar een kans dacht te zien. Cor was deze keer er van overtuigd dat hij zou gaan winnen en creëerde een soort van open plein voor zijn koning doordat hij met zijn stukken en pionnen een aanval op poten zette. Op dat moment stonden we echter al 3-0 achter, want de anderen stortten zich als ware kamikazepiloten op de vijandelijke stellingen. Thomas en Justus (misschien ook wel vermoeid door de zware partij uit de ochtendsessie) verloren spoedig een stuk en konden opgeven. Noud kwam nog dicht bij een remise, maar speelde in een ongelijk lopereindspel zijn loper verkeerd en kwam daardoor een tweede pion achter. Zijn tegenstander wist daar wel weg mee.

Cor zag intussen zijn tegenstander met dame en toren achter zijn pionnen komen en moest nauwkeurig rekenen. Dat leverde hem in ieder geval op dat tegenstander Mick niet meer had dan eeuwig schaak. En daarmee werd opnieuw slechts een halfje binnengehaald.
 

  De Schaakmaat C1 (1608) SHTV C1 (1351) 3½-½
1. Mick van Randtwijk (1786) Cor Kanters (1744) ½-½
2. Gabriël Krouwel (1651) Justus van Klaveren (1499) 1-0
3. Renso Steunenberg (1527) Thomas Luk (1216) 1-0
4. Colin Wouters (1469) Noud van der Togt (945) 1-0

Met deze resultaten zakte het team van de eerste naar de negende plaats, maar in de vijfde ronde (op zaterdag 14 november) wacht het team van Hardenberg. Daar moet van gewonnen kunnen worden.

 

r4Meesterklasse CRavMpBp1234
1.De Schaakmaat C11608713½442
2.KC Chesscool C1171271232
3.STB C118026124422
4.De Paardensprong C111236922
5.Klim-Op C114135104222
6.Moira-Domtoren C110725402
7.RSR Ivoren Toren C19405402
8.De Toren Arnhem C113835402
9.SHTV C113794944½½
10.Landau C110334322
11.Vegtlust C19914½422
12.Hardenberg C111554822½
13.Promotie C19364804
14.Staunton C113313412
15.Almere C111643702
16.VAS C19153020
17.Minerva C188820½
18.Caïssa-Eenhoorn C193020½
19.Sneek C1990240022
20.De Stormpionnen C110231612